Поврзете се со нас

Свет

ЦСКА и Ристовска продолжуваат да редат победи во Русија

Објавено

на

Foto: www.facebook.com/whccska

ЦСКА Москва на нашата Сара Ристовска продолжува да реди победи во најсилниот руски ракометен шампионат, а најнова жртва беше Кубањ Краснодар кој беше совладан со 32-27.

Фаворитот многу добро знаеше што сака на овој натпревар и дојде до нов триумф со кој ја продолжи извонредната резултаска серија, односно има максимални 64 бода или поточно 32 победи на исто толку натпревари.

Ристовска постигна три погодоци од шест обиди, Михаиличенко и Сабирова беа најефикасни со по шест, односно пет голови.

Во наредното коло ЦСКА и гостува на екипата на Звенигород.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни