Поврзете се со нас

Репрезентација

Здравковски: Чест е да се биде дел од ова семејство, Македонија секогаш има свои цели

Објавено

на

 

Македонската репрезентација ги започна подготовките за првиот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство кое се игра во Германија.

Првата средба ја играме во Скопје против селекцијата на Малта, а секако целта е да се дојде до победа за кревање на самодовербата пред потешките предизвици кои престојат во иднина. Новајлија во националниот тим е членот на АЕЛ Лимасол, Давор Здравковски кој своевремено беше и капитен на селекцијата до 21 година.

Тој има голема желба да помогне, да се стави во функција на тимот и селекторот Благоја Милевски.

Голема чест и задоволство е да се биде дел од ова фамилија тука. Секој фудбалер има еден сон, еден ден да биде повикан во А-репрезентацијата. Секако дека сум подготвен да се ставам во функција на тимот и на барањето на селекторот. Прв натпревар, но Македонија секогаш си има свои цели и секогаш одиме на позитивен резултат.  Доколку бидеме како што треба, како што знаеме и умееме, се ќе биде позитивно, –порача Здравковски.

Средбата Македонија-Малта е закажана за 23 март со почеток од 20:45 часот.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни