Поврзете се со нас

НБА

Затоа беше МВП: Најдобрите потези од Леброн во финалето на НБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ја освои титулата во НБА лигата, а за тоа големи заслуги има Леброн Џејмс.

Леброн заедно со Ентони Дејвис беа лидери на овој тим кој во финалето беше подобар од Мајами Хит со 4-2, резултат со кој „езерџиите“ дојдоа до првиот трофеј по пауза од една деценија или вкупно 17 со што се израмни на врвот со големиот ривал Бостон Селтикс.

За најкорисен играч во финалето беше Џејмс кој едноставно ги пополнуваше сите категории, поени, скокови, асистенции…едноставно го правеше она што најдобро го прави со години. НБА лигата во негова чест скопи, состави видео со неговите најдобри потези, акции, асистенции, забивања од битката со Мајами Хит, па уживајте во наредните 20 минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни