Поврзете се со нас

Шпанија

Тер Штеген направи голема грешка, Барселона губи на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Атлетико Мадрид има предност против Барселона од 1-0 по првото полувреме на дерби средбата која вечерва се игра на „Ванда Метрополитано“.

Домаќините дојдоа до предност во самата завршница, последните секунди од првиот дел и тоа благодарение на подарокот од противникот, поточно големата грешка на голманот Марк Андре Тер Штеген кој имаше лоша проценка, излезе скоро до половина на теренот за да спречи контрата на Атлетико, меѓутоа Караско беше побрз, се ослободи од него и лесно ја погоди празната мрежа.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни