Поврзете се со нас

Лига Европа

Соиграч на Барди заработи нокаут откако постигна гол за Трабзонспор (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/Trabzonspor_EN

Трабзонспор го победи Базел со 1:0 во Конференциската лига, а најбизарниот момент на оваа средба се случи по постигнувањето на единствениот гол на турскиот состав.

Стрелец беше Стригер Ларсен, но данскиот интернационалец принудно го прекина славјето затоа што заработи нокаут од соиграч.

Данецот сакаше да го прослави голот со Трезеге, кој учествуваше во акцијата за истиот, но случајно заработи брутален удар од кој заврши на земја и се жалеше на сериозна болка.

Откако се рехабилитираше, Стригер Ларсен заедно со соиграчите испрати емотивна порака посветена на жртвите од силниот земјотрес и нивните најблиски.

Македонскиот репрезентативец Енис Барди беше дел од составот на победничката екипа, но не доби минутажа на оваа средба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни