Поврзете се со нас

Лига Европа

Шкупи елиминиран од Шамрок, продолжува во Конференциската лига

Објавено

на

bТимот на Шкупи доживеа елиминација и од Лига Европа откако и во возвратниот натпревар против Шамрок претрпе пораз.

Гостите од Ирска идентично како и во првиот натпревар славеа победа, овојпат со 2:1 и сосема заслужено продолжуваат во следната фаза.

Шкупи имаше иницијатива на почетокот на натпреварот, но истата не ја претвори во предност, а нереализираните шанси гостинот знаеше како да ги искористи.

Скопскиот тим сега ќе игра во квалификациите од Конференциската лига каде ќе се обиде да обезбеди европска есен оваа година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни