Поврзете се со нас

Свет

Роналдо го откачил Мендеш откако агентот не успеал да го исполни неговиот ултиматум

Објавено

на

Foto:instagram.com/cristiano

Кристијано Роналдо веќе дебитираше за Ал Наср, но во трансферот во клубот од Саудиска Арабија не беше инволвиран Жорге Мендеш.

Долгогодишниот соработник и супер агент ја заврши соработката со Роналдо непосредно пред реализација на овој договор, а шпанските медиуми тврдат дека португалската ѕвезда го раскинала договорот поради една причина.

Роналдо му поставил ултиматум на Мендеш, според кој агентот требало да му обезбеди трансфер во Челси или Баерн Минхен, но неговиот сонародник не успеал да обезбеди ваква опција.

Мендеш тропнал на вратата на уште неколку европски клубови, но од сите страни добил негативен одговор.

Тој неуспех значел и крај на соработката, па Мендеш не заработува ништо од годишната плата од 200 милиони евра на Роналдо во Саудиска Арабија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни