Поврзете се со нас

Свет

Репрезентативецот во елемент: Хап одигра скоро без грешка во пресметката со евролигашот Валенсија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/GranCanariaCB

Македонскиот репрезентативец, Итан Хап се прикажа во одлично издание во победата на Гран Канарија над Валенсија (79:71) во пресметката во АЦБ лигата.

Домаќините имаа проблеми во првата и третата четвртина, па мораа во втората и последната да се враќаат во игра со тоа што тие завршни минути беа навистина специјални, добиени со 28:15 за пресврт и голема победа со која избраниците на Лаковиќ го минаа евролигашот на табелата.

Хап беше еден од хероите со оглед на тоа што беше прв стрелец со 20 поени, учинок до кој дојде само со едно промашување и тоа од линијата за два поени (6/6 за еден, 7/8 за два). Центарот собра и 4 скока и забелеа 3 асистенции.

На другата страна се истакна Дејвис со 24 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни