Поврзете се со нас

Лига на нации

Реакција на Гоче: Пандев му испрати порака на селекторот Милевски (ФОТО)

Објавено

на

Македонија со пораз од Бугарија од 1-0 го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со освоено трето место во групата 4 во Ц дивизијата.

Низ овој „циклус“ претрпевме остваривме две победи, претрпевме три порази и запишавме едно реми за вкупно седум бода во конкуренција во која беа уште Грузија и Гибралтар. По вчерашниот натпревар во Скопје, селекторот Благоја Милевски направи кратка анализа на тоа што се случуваше и притоа порача дека и покрај сите проблеми сме на вистинскиот пат.

Ова предизвика реакција кај нашата легенда, Горан Пандев кој се огласи на социјалните мрежи со еден пост во кој не кажа ниту еден збор, ама стави три емотикони кои означуваат „замолчи“

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни