Поврзете се со нас

Англија

Погба го трга товарот од плеќите на соиграчите: Не можеме да кажеме дека сме на исто ниво со нив

Објавено

на

blank

Дерби пресметката помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед оваа година привлекува најголемо внимание затоа што и двата тима се борат за титулата во Премиер лигата.

Победа на Ливерпул ќе го врати шампионот на лидерската позиција, додека реми или победа на „ѓаволите“ ќе го остави Манчестер Јунајтед на врвот.

Пред оваа средба свое видување даде и Пол Погба кој ја подигна формата и беше решавачки фактор на последната средба против Барнли во која го постигна единствнеиот погодок.

– Напредувавме многу, продолжуваме да напредуваме, но се уште имаме многу млад тим. Очигледно не можеме да кажеме дека сме на исто ниво со Ливерпул затоа што тие ја освоија Премиер лигата и продолжуваат да побеуваат. На денот кога би ја освоиле титулата би можеле да кажеме дека сме на исто ниво со нив.

– Ако сакате да бидете најдобри, мора да ги победите најдобрите. Ние и тоа како сакаме да ги победиме шампионите во Премиер лигата, -изјави Погба.

Оле Гунар Солскјер за разлика од Јирген Клоп нема посериозни проблеми со повредени играчи и ќе може да смета на сите клучни фудбалери за пресметката на „Енфилд“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни