Поврзете се со нас

Свет

Одличниот Пешевски се најде во тимот на колото во Бундеслигата (ФОТО)

Објавено

на

blank

Жарко Пешевски беше брилијантен на вчерашната пресметка против Лемго, партија поради која сега доби засилужено признание и се најде во тимот на колото во Бундеслигата.

Пешевски блескаше, Штутгарт во последната секунда остана без победа

Македонскиот репрезентативец беше прв стрелец со осум голови од девет обиди, па е најдобриот кружен напаѓач на 4. рунда во најсилната ракометна конкуренција во Германија.

Покрај него имаше место за Ландин кој блескаше против Флензбург, потоа за крилата Биндер и Вебер, додека пак надворешните позиции се резервирани за Ивиќ, Милер и Дамгард.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни