Поврзете се со нас

НБА

Не можеше да се исконтролира: Ветеранот Џордан го изнервира Јокиќ, Србинот го „поздрави“ на балкански начин (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс рутински дојде до победа во дуелот со Мемфис Гризлис, победа со која го обезбеди второто место на Западот што значи во првата рунда на плејофот ќе игра со подобриот од Њу Орлеанс Пеликанс и Лос Анџелес Лејкерс кои ќе ги одмерат силите во плејин фазата.

Дури осум играчи на Денвер беа двоцифрени, група во која беше и Никола Јокиќ со 15 поени, 15 скока, 5 асистенции и 4 украдени топки.

Токму Србинот имаше интервју по крајот на натпреварот, а еден потег на соиграчот ДиАндре Џордан го изнервира по што го „поздрави“ на балкански начин со пцовка.

-Ма оди бре…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни