Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Циркуски кош на Џорџ против Далас, Халибартон го „запали“ Индијанаполис (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Pacers

Индијана Пејсерс, Далас Маверикс и Минесота Тимбервулвс издвојуваа триумфи на трите плејоф средби кои рано утрово се одиграа во плејофот во НБА лигата.

Индијана сега води со 2-1 против Милвоки Бакс, резултат кој Далас го има со Лос Анџелес Клиперс, додека пак Минесота е на еден чекор од следната фаза со оглед на тоа што има предност од 3-0 во соочувањето со Феникс Санс.

Ги имаме најдобрите моменти на денот, а сосема очекувано број еден е Халибартон со неговиот победнички кош против „елените“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни