Поврзете се со нас

СЕХА лига

Најатрактивниот гол на турнирот во Задар: „Бомбата“ на Вујин против Веспрем (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Вардар не успеа да најде решение за Веспрем и ја освои титулата во СЕХА лигата, но ако е за утеха токму нивниот член Марко Вујин го имаше најдобриот гол на дуелот, а можеби и на завршниот турнир во Задар.

Искусниот Србин покажа дека се уште има „топ“ во своите раце, па со проектил од далечина го матираше, надмудри и одличниот Коралес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни