Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Нагелсман не се плаши од два фаворити и ги посакува за противници во нокаут фазата: Имаат убави химни

Објавено

на

blank

Најмладиот тренер во топ 5 лигите во Европа, Јулијан Нагелсман продолжува да импресионира со одличната работа која ја врши во тимот на Ред Бул Лајпциг.

Нагелсман и неговиот тим пред неколку дена славеа во клучниот натпревар против Манчестер Јунајтед во последното коло од групната фаза од Лигата на шампионите и сега сосема заслужено ќе играат во нокаут фазата од натпреварувањето.

Во пресрет на ждрепката која е закажана за понеделник, Нагелсман кажа кој тим сака да го извлече.

Многу други тренери сакаат да ги избегнат фаворитите, но за разлика од нив Нагелсман пак нагласи дека сака да извлече некој од фаворитите, дали Реал Мадрид или Јувентус.

– Мило ми е што ме прашавте кој клуб би го сакал за противник. Секогаш ги слушам химните на наредниот ривал, а Реал Мадрид и Јувентус имаат неверојатно убави химни, па би сакал еден од овие клубови. Ќе видиме. Би можел да им ги пеам химните, но не на перфектен шпански или италијански, -низ насмевка изјави Нагелсман.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни