Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ достави безбеден план за завршување на кошаркарската сезона (Фото)

Објавено

на

МЗТ Скопје Аеродром се уште се држи до ставот дека шампион се станува само на терен, па и покрај тоа што клубовите гласаа против тоа да има првак оваа сезона, „штрковите“ не се откажуваат и понудија план пред Управниот Одбор на Федерацијата да донесе конечна одлука.

Претседателот Перо Антиќ и неговиот најблиски соработници треба да пресечат и да одлучат дали ќе биде правосилна одлуката која ја донесоа поголемиот дел од клубовите, а како предлог пред да се донесе конечна одлука, МЗТ понуди план кој би бил најправеден за финиш на сезоната.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни