Поврзете се со нас

Евролига

Мициќ му донесе нова европска титула на Анадолу Ефес, па повторно запеа (ВИДЕО)

Објавено

на

Анадолу Ефес го победи Реал Мадрид со 58-57 и ја одбрани титулата во Евролигата.

Ова беше тесен дуел во кој решеваа нијасни, индивидуалниот квалитет на играчите, па така во прв план беше Василије Мициќ кој уфрли 23 поени со 2 скока и 2 асистенции. Со оглед на тоа што Србинот беше клучен и во полуфиналето против Олимпијакос тој сосема заслужено го понесе признанието МВП на завршниот турнир во Белград.

Остварениот резултат, титула и награда донесе продолжување на традицијата, па Мициќ повторно запеа и тоа хитот на Халид Бешлиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни