Поврзете се со нас

Франција

Мбапе се повреди, Хакими со „бомба“ ја најави дерби победата на ПСЖ (Видео)

Објавено

на

https://twitter.com/PSG_inside

Повредата на Килијан Мбапе ги загрижи фановите на ПСЖ, кои вечерва можеа да уживаат во големата победа на дербито со Олимпик Марсеј (4:0).

Актуелниот француски шампион без проблеми ги освои бодовите против екипата која е во резултатска криза, а успехот го најави Ашраф Хакими.

Мароканецот испрати вистинска „бомба“ во мрежата на Марсеј и ги освои симпатиите на фановите, а ПСЖ поведе во 8. минута.

Коло Муани зголеми на 2:0 пред крајот на првиот дел, а во продолжението од средбата, точка на дербито стави Рамос, кој влезе како замена за Мбапе, а погоди во 47 и 89. минута од средбата за конечни 4:0.

Марсеј остана на 9 бода, ПСЖ има два повеќе и заостанува два бода зад изненадувачкиот лидер Брест.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни