Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 5: Болмаро ја проби одбраната и го „скрши“ обрачот на Зенит (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига ги имаме двојките за полуфиналните битки на завршниот турнир во Келн-тоа се Барселона-Олимпија Милано и ЦСКА Москва-Анадолу Ефес.

Ова се пресметки кои со нетрпение се очекуваат, натпревари кои ќе однесат на еден чекор од шампионот во Европа за натпреварувачката 2020/2021. Во продолжение како најава за тоа што следува погледнете ги најдобрите потези од трите четвртфинални мајсторки, листа која ја предводи талентот на Барселона, Леандро Болмаро со мајсторијата и забивањето против Зенит.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни