Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Ларкин и Османи ја уништија Звезда (ВИДЕО)

Објавено

на

Денеска се играат натпреварите од плејин фазата во Евролигата што значи сме на добар пат да ги дознаеме и последните непознати, последните патници во разигрувањето за титулата.

Победникот од Макаби Тел Авив-Басконија ќе го освои седмото место што значи во плејофот ќе ги одмери силите со Панатинаикос. Поразениот пак со победникот од Анадолу Ефес-Виртус Болоња ќе игра дуел за осмата позиција која носи соочување со Реал Мадрид.

Во пресрет на овие возбудувања ги имаме најдобрите моменти од последното 34.коло од регуларниот дел, топ 10 листа која ја предводи дуото на Ефес, Ларкин и Османи со одличната соработка и топ забивање против Црвена Звезда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни