Поврзете се со нас

Свет

Центарот во акција: Најдоброто од Симиќ на патот кон титулата во Шпанија (ВИДЕО)

Објавено

на

Теодор Симиќ е еден од играчите кој се очекува да експлодира на големата сцена и да биде еден од носителите на играта на нашата сениорска репрезентација во блиска иднина.

Симиќ веќе неколку години е дел од шпанскиот великан Барселона, тим со кој годинава играше во финалето на младинската Евролига, тим со кого успеа да триумфира во шпанскиот шампионат.

Токму од тој пат до титулата во домашното првенство беа извадени најдобрите, најзначајните потези од неговите партии, па можеме да видиме од се по нешто, поени, асистенции, скокови, маестрална визија…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни