Поврзете се со нас

Германија

Баерн официјално го претстави засилувањето од италијанскиот шампион Наполи

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/FCBayern

Одбраната на Баерн Минхен од денеска е посилна за Ким Мин-Јае, корејскиот репрезентативец кој денеска е претставен како ново засилување на германскиот шампион.

Ким доаѓа од Наполи, со кого го освои скудетото во Италија во првата сезона како соиграч на нашиот Елиф Елмас, за летово да реши да направи уште една клупска промена.

Баерн го потврди новиот спортски директор, ангажираше оперативец со врвно педигре

Дефанзивецот пристигнува во Минхен бидејќи Баерн ја активираше откупната клаузула која изнесува 50 милиони евра, па Наполи остана без еден од столбовите на шампионскиот тим предводен од веќе поранешниот тренер Лучијано Спалети.

Ким ќе го носи дресот со број 3 во редовите на Баерн.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни