Поврзете се со нас

Европски првенства

Англиските хулигани воскреснаа за осуда, УЕФА ќе мора да ги санкционира! (ВИДЕО)

Објавено

на

Колку проблеми имаат предизвикано англиските фудбалски хулигани, толку повеќе казни биле изречени и англиските тимови беа отстранети од клубските натпреварувања.

Но, и покрај сета таа ригорозност, првата шанса што ја добија од УЕФА за организација на голем фудбалски настан, повторно ја упропастија изневерувајќи ја довербата дека можат да бидат добри домаќини.

„Ловот на Италијани“ околу Вембли и во јазлите на сообраќајните превозни средства кои се поврзани со легендарниот стадион е најновиот грозоморен чин што е обелоденет преку социјалните мрежи.

Некои се враќаат дома како победници, но некои ќе останат запаметени само како лоши губитници.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни