Поврзете се со нас

Германија

Тухел за начинот на кој добил отказ од Челси: Тоа беше шок!

Објавено

на

Foto:twitter.com/ChelseaFC

Томас Тухел пред почетокот на оваа сезона тешко можеше да замисли каде ќе работи во март, па од менаџер на Челси и неколку месеци одмор, сега го предводи Баерн Минхен.

Германецот се врати во татковината каде успешно го водеше тимот на Борусија, а пред новинарите зборувал и за изненадувачкиот отказ кој му беше врачен од Челси.

– Тоа беше голем шок за мене.

– Состанокот се одржа во осум часот наутро и траеше меѓу три и пет минути.

– Сите сметавме дека сме на вистински пат и ќе имаме повеќе време за градење нови успеси. Сепак, сега сум овде и среќен сум поради новиот предизвик, – вели Тухел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни