Поврзете се со нас

Евролига

Топ 10 атракции: Експлозивните забивања на месецот во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Евролигата е најдоброто кошаркарско натпреварување на стариот континент, па натпреварите во истото секогаш привлекуваат доста внимание пред се поради квалитетот, магичните моменти, потези од кои број еден се атракции.

Забивањата секогаш носат многу енергија, возбуда пред се кај фановите, па ова се десетте најмоќни атракции во месец ноември во Евролигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни