Поврзете се со нас

Свет

Соиграч на Елмас даде страшен гол на тренинг (ВИДЕО)

Објавено

на

Репрезентацијата на Мексико се подготвува за дуелот против Салвадор во квалификациите за Светското првенство, а во пресрет на истиот како загрење, најава страшен гол на еден од последните тренинзи даде Ирвинг Лозано.

Соиграчот на Елиф Елмас од Наполи успеа од огромна далечина да ја погоди мрежата на противниците и со тоа да донесе голема радост, ерупција кај играчите кои беа дел од неговата екипа.

Погледнете ја оваа мајсторија на 26-годишниот Лозано.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни