Поврзете се со нас

НБА

Шампионот загуби од Кливленд, Јанис се појави на прес-конференцијата со кофа со крилца (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Милвоки Бакс не успеа да го продолжи одличната низа на резултати и загуби на гостувањето во Кливленд кај Кавалирс со 115-99.

Домашниот тим одигра тимски, шест играчи беа двоцифрени и заслужено го совладаа актуелниот првак. Тоа го призна и првата ѕвезда на Бакс, Јанис Адетокумбо кој на пресот на натпреварот интересно се појави со кофа со пилешки крилца.

Гркот беше најефикасен играч на средбата со 26 поени на кои додаде 9 скокови и 3 асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни