Поврзете се со нас

Европски првенства

Секоја секунда е важна: ЕХФ не потсети на победничкиот гол на Лазаров (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Европската ракометна федерација денеска сподели едно видео со погодоци во самата завршница, а во таа компилација имаше место за нашиот Кире Лазаров и неговиот гол за победа против Украина на Европското првенство кое се одигра на почетокот на оваа година во Австрија, Норвешка и Шведска.

Да посетиме тоа беше наша единствена победа на шампионатот на кој го освоивме 15 место.

Every second counts

Every second counts 👊

Gepostet von EHF EURO am Freitag, 10. Juli 2020

View this post on Instagram

Every second counts 👊 #ehfeuro2020

A post shared by EHF EURO (@ehfeuro) on

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни