Поврзете се со нас

Свет

Рој Кин со гол го реши новинарското дерби во Катар и стана вирален хит со прославата (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Рој Кин пред само неколку дена употреби жестоки зборови за Бразилците кои танцуваа по постигнатите голови против Јужна Кореја, но сега и самиот тој се прикажа во едно прееуфорично издание во Катар.

Легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед е дел од новинарската екипа на „Ај-Ти-Ви“ на Светското првенство и редовно дава свои коментари од Катар, а вчера имал можност да игра натпревар против колегите од „Би-Би-Си“.

Тимот на „Ај-Ти-Ви“ предводен од Рој Кин го добил натпреварот со „златен гол“, а истиот бил дело токму на поранешниот играч за врска.

Познатата телевизија го сподели видеото преку социјалните мрежи, но со тоа ја откри и еуфоричната прослава на Кин која му донесе и зајадливи коментари.

– Ги критикува Бразилците, а тој соблекува маица на ревијален меч…., – гласи еден од коментарите на Твитер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни