Поврзете се со нас

Свет

Репрезентативки на Мали се степаа во микс-зоната на СП во кошарка (Видео)

Објавено

на

Фото: www.fiba.basketball

Женската кошаркарска репрезентација на Србија оствари рутинска победа над Мали во групната фаза на актуелното Светско првенство, но овој натпревар ќе биде запаметен по невообичаен инцидент кој се случи по неговото завршување.

Вообичаеното движење на кошаркарките низ микс-зоната донесе неочекуван физички дуел меѓу две репрезентативки на поразената селекција и голема гужва поради обидите на нивните колешки да спречат поголем срам пред камерите.

Сето ова се случуваше во позадина додека интервју за медиумите давала претставничка на репрезентацијата на Србија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни