Поврзете се со нас

Шпанија

Реал Мадрид потврди уште едно засилување за новата сезона

Објавено

на

Раководството на Реал Мадрид го реализираше најавеното засилување за средниот ред, враќајќи го Брахим Диаз на „Сантијаго Бернабеу“.

По три сезони на заем во редовите на Милан, Диаз се враќа во шпанскиот состав, каде ќе биде замена за Марко Асенсио, кој реши да се пресели во ПСЖ.

Реал денеска го потврди враќањето на Диаз и најави дека фудбалерот ќе биде промовиран како засилување во вторник на 13. јуни.

Диаз е член на Реал од 2019 година и веќе има по еден трофеј во Ла Лига и Супер купот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни