Поврзете се со нас

Балкан

Промашување на сезоната: Од само еден метар го префрли целиот гол (ВИДЕО)

Објавено

на

Третата рунда од првата лига на Србија беше отворена со мечот меѓу Пролетер и Нови Пазар, дуел кој донесе четири погодоци и боделба на бодовите (2-2).

Меѓутоа ова беше натпревар и на кој имаше и едно огромно промашување кое може да биде утка на сезоната. Домашниот дефанзивец Ѓорѓе Балашевиќ не реализираше чист зицер од 54 минути и од само еден метар и помалку тој го успеа да ја префрли рамката од голот на гостите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни