Поврзете се со нас

Европски првенства

Потези за ерупција на публиката: Супер цепелин на Браун и Ернангомес, брутална блокада на Гаруба (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Шпанија го освои златото на Европското првенство, додека пак Германија во малото финале ја доби Полска и дојде до бронзата на континенталниот собир.

Двете средби кои се одиграа во Берлин донесоа своја убавина, супер моменти, па од нив беше направена Топ листа на најмагичните, најтрактивните потези. Секако повеќе потези има од финалето, па уживајте во бруталната блокада на Гаруба, супер цепелинот на Браун и Ернангомес, забивањето на Фурние…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни