Поврзете се со нас

Италија

Поранешен играч на Интер дебитирал на кошаркарските терени

Објавено

на

Фудбалската кариера го водеше од Аргентина до Италија, а иако се уште официјално не ја завршил, Родриго Паласио реши барем привремено да се испроба и на кошаркарските терени.

Поранешниот фудбалер на Интер вчера дебитирал во дресот на Гарењано, екипа од Милано која игра во регионалната лига на Ломбардија, односно во Серија Д.

Паласио засега нема кажано официјално збогум во професионалната фудбалска кариера, а во меѓувреме очигледно добро се забавува на кошаркарските терени, каде почна да игра и дуели со натпреварувачки карактер.

Последен клуб на Аргентинецот му беше Бреша за која настапуваше во Серија Б и постигна 6 гола на 30 натпревари.

Претходно, покрај за Интер, Паласио настапуваше и за Болоња, Џенова, Бока Јуниорс, Банфилд и Хуракан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни