Поврзете се со нас

Репрезентација

Подготовките за дуелите со Грузија и Словенија течат, голманите во фокусот на вниманието (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобрата македонска фудбалка репрезентација се подготвува за предизвиците во Лигата на нации, дуелите против Грузија и Бугарија закажани за 23 и 26 септември.

Секако фокусот прво е ставен на битката во Тбилиси на која ни е потреба висока победа од три гола разлика за да се надеваме на првото место на табелата. Голема улога во оваа средба можат да одиграа голманите кои треба да бидат на највисоко ниво, па токму нив ФФМ ги стави во последното видео кое го сподели на социјалните мрежи.

Да потсетиме селекторот Милевски повика четворица голмани и тоа Столе ДИМИТРИЕВСКИ (Рајо Ваљекано, Шпанија), Дамјан ШИШКОВСКИ (Докса, Кипар),  Кристијан НАУМОВСКИ (Шкупи), и Игор АЛЕКСОВСКИ (Работнички)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни