Поврзете се со нас

Свет

Ова не го бранат ниту двајца голмани: Ремек дело на Ди Марија од слободен удар (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Argentina

Аргентина со три гола во второто полувреме успеа да направи пресврт и да слави (3-1) во контролниот натпревар против Костарика.

Актуелните светски шампиони се разбудија по одморот, кам-бек кој беше најавен од искусниот Анхел Ди Марија кој постигна страшен гол во 52 минута.

Во отсуство на повредениот Лионел Меси, фудбалерот на Бенфика ја презема одговорноста да шутира од слободен удар, па погоди перфетно со тоа што во оваа ситуација голот го разубави и голманот Кејлор Навас кој се испружи колку што е долг.

Нестварен потег: Гонзалес чекаше топката сама да влезе во голот, па режираше неверојатна сцена во Лос Анџелес (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни