Поврзете се со нас

Англија

Невил со порака до Роналдо: Стани и веднаш зборувај (ФОТО)

Објавено

на

Манчестер Јунајтед има лош почеток на новата сезона која ја започна со порази од Брајтон и Брентфорд. На оваа ситуација се додава и неизвесната иднина на Кристијано Роналдо за кого веќе долго време се пишува, ама едноставно нема разрешница.

Португалецот уште пред некое време го информираше клубот дека сака да си замине, меѓутоа Јунајтед како и тренерот Ерик Тен Хаг останаа на ставот дека тој и е потребен на екипата. Во меѓувреме по двата порази има нов момент и наводно клубот веќе е подготвен за разделба со Кристијано за да во претходните часови самиот фудбалер ги обвини медиумите дека шират невистини за неговата иднина, статус во премиерлигашот.

Роналдо ги нападна медиумите: Кажуваат лаги, вистината ќе излезе на виделина (ФОТО)

Ова стигна до Гери Невил кој одлучи да ги искористи социјалните мрежи за да му испрати порака на ветеранот.

-Зошто најдобриот играч на сите времиња (според мене) треба да чека две недели за да им ја каже вистината на навивачите на Манчестер Јунајтед? Стани сега и зборувај.

-Клубот е во криза и му требаат лидери да го води. Тој е единствениот кој може да ја зграби оваа ситуација за врат, -порача Гери на „Твитер“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни