Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Супер цепелин во режија на „воините“, страшно забивање на Мичел (ВИДЕО)

Објавено

на

Голден Стејт Вориорс, Шарлот Хорнетс, Мемфис Гризлис, Торонто Репторс, Атланта Хокс и Вашингтон Визардс остварија победи на средбите кои се одиграа во НБА лигата.

Од шесте мечеви беа извлечени најдобрите потези и ја имаме најновата Топ 10 листа на која вицешампионското место е резервирано за „воините“ Грин и Куминга, додека број еден е Мичен од Кливленд со страшната соло акција и забивање во битката со Атланта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни