Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Луда лого тројка на Лилард, Мартин Џуниор го „прегази“ Сабонис (ВИДЕО)

Објавено

на

Голден Стејт Вориорс, Милвоки Бакс, Бостон Селтикс, Кливленд Кавалирс, Лос Анџелес Клиперс, Чикаго Булс, Далас Маверикс и Сакраменто Кингс славеа на средбите кои се одиграа рано утрово во НБА лигата.

Овој ден го одбележа Клеј Томпсон со лудата партија со 12 погодени тројки, меѓутоа кога се во прашање Топ потезите тука местото број еден е резервирано за членот на Хјустон Рокетс, Кенион Мартин Џуниор кој имаше брутално забивање над Домантас Сабонис.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни