Поврзете се со нас

Германија

Mozzart дава најголеми квоти на свет: Интер 2,10, Баерн 1,95 и Ливерпул 1,50!

Објавено

на

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Разновидната фудбалска програма овој викенд ги стави букмејкерите на Mozzart на слатки маки. Тие ги наградија обложувачите со сјајни квоти за натпреварите од Бундеслигата, Серија А и Премиер лигата. На менито се најдоа три меча и тоа двојки на Баерн Минхен, Интер и Ливерпул.

Во тек е големата наградна игра на Mozzart Погоди го најдолгиот тикет“ во која секоја недела можеш да го погодиш најдолгиот тикет и да освоиш 1.000 евра! А, секој ден, погоди најголем број натпревари и освој 100 евра. Искористи ја одличната викенд понуда и одиграј го твојот тикет веднаш!

ВУЛВЕРХЕМПТОН – ЛИВЕРПУЛ (САБОТА, 16.00) ДВОЈКА 1,50

По елиминацијата од Лига Купот на првата пречка, Вулверхемптон целата сила ја фокусира кон првенството во Англија. По 14 кола во Премиер лигата, „волците“ успеаја да остварат шест победи и три ремија и со 21 бод ја заземаат осмата позиција на табелата. Најслабата алка на тимот е офанзивата која само 12 пати ја погоди метата. Во последните мечеви вулвси ремизираа двапати без голови, со Норич и Барнли. Во меѓувреме Ливерпул од стартот на сезоната тргна со една цел – да ја освои 20-тата титула во Англија. Црвените досега остварија девет победи и четири ремија, имаат 31 бод и го држат третото место. Навалната линија е доста моќна, се исткана 43 пати. Во последните три кола избраниците на Јирген Клоп го совладаа Арсенал (4:0), Саутемптон (4:0) и Евертон (4:1).

РОМА – ИНТЕР (САБОТА, 18.00), ДВОЈКА 2,10

Рома малку застана во есенскиот дел од сезоната и тоа се почувствува на резултатите и позицијата на табелата. Волчицата во последните пет кола загуби три пати и падна на петтото место во генералниот пласман. Момците на Жозе Мурињо сега заостануваат единаесет бода од водечкиот Наполи, а истовремено многу екипи им се приближија. Во претходниот дуел Рома падна во Болоња (0:1). На спротивната страна Интер активно го лови лидерот. Двата порази на Милан во последните три кола ги развеселија „нераѕурите“ и сега заостануваат бод од нив и два од Наполи. Тимот на Симоне Инѕаги има најмногу постигнати голови во калчото, трите победи во низа дават самодоверба, плус тука е и онаа неодамнешна победа над наполитанците (3:2).

ДОРТМУНД – БАЕРН (САБОТА, 18.30) ДВОЈКА 1,95

Дер Класикер. Дуел на двата најдобри и најуспешни клубови во Германија ќе следи вечерва во рамки на 14-тото коло од Бундеслигата. Борусија Дортмунд во првенството делува доста солидно, второпласирана е на табелата и не му дозволува на Баерн да се опушти. Главниот конкурент за тронот заостанува само еден бод од лидерот, додека од Леверкузен, Дортмунд бега шест чекора. Во минатото коло Дортмунд убедливо славеше против Волфсбург (3:1) и така обезбеди втора победа во низа. На спротивната страна шампионот се мачеше на последните две средби каде загубија од Аугсбург, а потоа минимално го победија Билефелд.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни