Поврзете се со нас

Македонија

Мици и Нето повеќе не се дел од Шкендија

Објавено

на

Поранешниот македонски шампон, Шкендија ја потврди разделбата со Гледи Мици и Алдаир Нето.

Играчите и клубот преговараа за продолжување на соработката, ама не дојде до договор и поради тоа Мици и Нето ќе мора да најдат ангажман во друга средина. Шкендија им се заблагодари на дефанзивецот и офанзивецот за придонесот во „црвено-црниот“ дрес и притоа им посака многу среќа во понатамошната кариера.

Мици од 2018 година беше дел од клубот од Тетово, додека пак Алдаир дојде во Шкендија на почетокот на оваа година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни