Поврзете се со нас

Франција

Мбапе почна да жонглира со баскет, па порача: Не е истата топка (ВИДЕО)

Објавено

на

Во НБА се одржат драфтот каде беа избрани новите лица, имиња, играчи кои ќе треба да се докажуваат, покажуваат од следнава сезона, па натаму во иднина.

Дел од овој настан беше и фудбалската ѕвезда Килијан Мбапе кој имаше што да им порача на младите играчи, но во исто време покажа колку лесно може да жонглира, да се забавува користејќи кошаркарска топка.

-Не е истата топка, -порача Килијан откако заврши со жонглирањето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни