Поврзете се со нас

Шпанија

Лапорта со нова ниска провокација среде Мадрид: Раул е „кулер“ (Видео+Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona

Фановите на Барселона ширум светот се препознаваат по симболот „Кулес“(во еднина Кулер), а овој слоган денеска беше употребен во центарот на Мадрид како нова голема провокација од Жоан Лапорта.

Актуелниот мандатар на Барса ја најави својата кандидатура пред новиот мандат во клубот со гигантски плакат во шпанската престолнина, а тој заедно со маркетинт тимот режираа нешто слично при отворањето на голем фан шоп во Мадрид.

Продваницата во која можат да се најдат сите обележја од Барселона е отворена на улоцата Аренал во Мадрид, а медиумите брзо ги уловија провокациите од страна на каталонскиот великан.

– Раул е „кулер“, – гласи пораката на најголемиот плакат на зградата каде е фан-шопот, додека на стаклата од продавницата можело да се прочита

– Икер е „кулер“ и Гути е „кулер“….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни