Поврзете се со нас

НБА

Колинс го раскрвари Вестбрук, ѕвездата на Лејкерс сакаше да се пресметка со него (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес Лејкерс за кратко време доби уште еден меч со Сан Антонио Спарс (143-138) во кој во главна улога беше Леброн Џејмс со дабл-дабл учинок од 39 поени и 11 скокови.

Шоу на Леброн за нова победа на Лејкерс, Далас не знае да слави кога Дончиќ нема свој ден (ВИДЕО)

Овој дуел освен по триумфот на „езерџиите“ ќе се памети и по инцидентот по финишот на третиот период кога Зек Колинс го раскрвари Расел Вестбрук. Колинс по зададе силен удар на плејмејкерот по што следуваше агресивна реакција од ѕвездата на Лејкерс.

Членот на Сан Антонио беше исклучен за овој потег, додека Расел доби техничка за обидот да се пресмета со центарот на „мамузите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни