Поврзете се со нас

Англија

Кавани со спектакуларен лоб погодок ја запали публиката на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Публиката се врати на „Олд Трафорд“, а вистинско добредојде на навивачите им посака Единсон Кавани со фантастичен погодок во пресметката против Фулам.

Се играше 15 минута кога Де Хеа испрати топка која дојде до Уругваецот кој забележа дека Ареола не е своето место и со мајсториски лоб ја затресе мрежата на гостите за ерупција на фановите на „Театарот на соништата“.

Со ова Единсон стана трет играч по Теди Теди Шерингем и Златан Ибрахимовиќ кој успеал да даде 10+ голови во една сезона во ПЛ на возраст од 33 години или повеќе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни