Поврзете се со нас

Англија

Карагер со критики за фудбалер на Ливерпул: Не го оправда трансферот на „Енфилд“

Објавено

на

Foto: twitter.com/SquawkaNews

Ливерпул во моментов мора да настапува без неколку важни играчи кои се дел од своите репрезентации на Африканскиот куп на нации, па замените на Салах, Мане и Кејта мора да ги оправдаат очекувањата на фановите за да се избегне негативен ефект врз резултатите.

Но, според Џејми Карагер, тоа не е така во случајот со Такуми Минамино, фудбалер кој не го оправдал својот трансфер на „Енфилд“.

Реакцијата на екс дефанзивецот дојде откако Јапонецот промаши зицер на вчерашниот дуел со Арсенал.

– Промашувањето на Минамино покажува дека тој не игра смирено, а тоа е добар показател за натпреварот на екипата, но и за целиот престој на фудбалерот во редовите на Ливерпул.

– Тој не успеа да се наметне во овој дрес, никогаш не направил нешто важно за Ливерпул и ова промашување ги сумира сите работи, – рекол Карагер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни