Поврзете се со нас

АТП

Хачанов со совет до Циципас пред финалето со Ѓоковиќ: Треба да му се јави на еден човек

Објавено

на

foto: https://twitter.com/Tennis

Карен Хачанов не успеа да ја мине полуфиналната пречка на Австралија Опен, а тоа беше Стефанос Циципас кој беше подобар од него со 3-1.

Веќе ги имаме двајцата финалисти на првиот грен слем, па ривал на Циципас ќе му биде Новак Ѓоковиќ кој успешно го реши Томи Пол и сега го дели само уште една победа до десетто славје во Мелбурн. Србинот дефинитивно ќе влезе како фаворит во неделното финале, а воо пресрет на истото Хачанов му даде еден интересен совет на Циципас.

Русинот смета дека Стефанос треба да крене слушалка и да му се јави на Данил Медведев кој знае како се добива Ноле во финале на грен слем.

-Ниту еден од нашата генерација не го победил Новак во борба за грен слем титула, освен Данил Медведев. Затоа Стефанос би било најдобро да го повик Данила и го праша за совет, како успеал тоа да го направи, -рече Карен.

Сепак сите оние што внимателно ги пратат тениките возбудувања знаат дека Гркот и Русинот не се во добри односи.

-Не знам дали тоа се случи, но можете да зборувате соо Циципас кога ќе дојде на прес -конференцијата, -додека Хачанов низ смеа.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни