Поврзете се со нас

Англија

Голманот на КПР донесе голем бод со гол во последните секунди (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/QPR

Квинс Парк Ренџерс имаше сериозна негатива на гостувањето кај Сандерленд, но на крајот освои голем бод на овој дуел.

Дуелот меѓу повремените премиерлигаши во Чемпионшип заврши со резултат 2:2, а херој за гостите беше голманот Сени Диенг.

Во последните моменти од дуелот, Диенг реши да им помогне на соиграчите кои имаа корнер и на крајот ја заврши акцијата со гол постигнат со глава за еуфорично славење на ремито.

Сандерленд може посебно да жали за ваквиот резултат бидејќи имаше водство од 2:0 до 87. минута од средбата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни