Поврзете се со нас

Англија

Големо недоразбирање на Мегваер и Де Хеа, Астон Вила не успеа да го казни Јунајтед (Видео)

Објавено

на

Манчестер Јунајтед денеска има незгоден противник на „Олд Трафорд“, каде го пречека тимот на Астон Вила, а во првото полувреме гостите можеа да постигнат гол по големо недоразбирање во одбраната на фаворитот.

Хари Мегваер и голманот Давид де Хеа не се разбраа најдобро во една ситуација во 22. минута, a топката дојде до Оли Воткинс.

Домаќините имаа среќа што Воткинс не биеше на прва, па Де Хеа имаше можност да се намести и добро реагираше, бранејќи го неговиот удар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни