Поврзете се со нас

Италија

Ексклузива од Италија: Погба избра сигурна опција и потпиша тригодишен договор! (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Пол Погба се покажа како големо промашување и во втората етапа како играч на Манчестер Јунајтед, па како слободен агент доби многу понуди во изминатиот период.

Англиските медиуми открија дека Французинот во последен момент го одбил Манчестер Сити откако претходно дал зелено светло за сензационален трансфер, за сега новинарите од Италија да тврдат дека офанзивниот играч за врска ги договорил сите лични услови со неговиот поранешен клуб.

Угледната „Газета“ тврди дека Погба ќе се врати во Јувентус откако се договорил со клубот од Торино за кам-бек на „Алијанц стадионот“, а огромен плус за италијанскиот клуб е тоа што гратис ќе го добие фудбалерот за кој заработи повеќе од 100 милиони евра пред шест години.

– Срцето секошга победува….. Погба ќе потпише тригодишен договор со Јувентус. Французинот ќе заработува по 7,5 милиони евра по сезона, со бонуси може да достигне и 10 милиони евра по сезона, – пишува „Газета“.

По оваа информација на угледниот весник, со објави за комплетирање за договрот се јавија и останатите познати новинари од Италија, па во најскоро време ќе се очекува и информација од двата клуба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни